HALKIN HİZMETKARI

EMPERYALİZME HİZMET EDIYOR

 

„HALKIN HİZMETKARI“ DİZİSİ İLE GÖNÜLLERİ ÇALIP EMPERYALİZME HİZMET ETMEK

„Halkın Hizmetkarı“ Vladimir Zelensky, Ukrayna`daki çok sayıda şirketin özelleştirilmesine yönelik işlemlerin bir an evvel tamamlanması için talimat verdi. NATO`ya en kısa zamanda katılabilmek için ABD`nin talep ettiği tüm ekonomik politikaları hayata geçiren Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky Emperyalizme hizmette hız sınırını aşıyor.

Vladimir Zelensky öyle hızlı çalışıyor ki, yaptığı Kabine ve Parlemonto toplantılarında Ukrayna`daki devlet şirketlerinin özelleştirilme sürecinin 1 Aralık tarihine kadar tamamlanması talimatını verdi. İlk satış ihalesi tarihi olarak da 1 Nisan 2020 olarak belirledi. Devlet şirketlerinin özelleştirilmesi ile ilgili liste Ocak 2019 da onaylanmıştı.

Özelleştirilme listesinde bulunan devlet şirketleri içerisinde, Amonyak ve Üre üreticisi Odesa Liman Fabrikası, Elektrik Üretim Şirketi Tsentrenergo, Ukrayna`nın en büyük Fosfatlı Gübre Üretici Fabbrikası Sumıhımprom, Birleşik Madencilik ve Kimya Şirketi bulunuyor. Listeye baktığınızda Devlet Başkanı`nın ne kadar „Halkın Hizmetkarı“ olduğunu görebiliyorsunuz zaten.

 

İşin birde Askeri hizmet boyutu var!

 

Ukrayna Nato üyesi olabilmek için milyonlarca dolar desteğin yanı sıra askeri teçhizat ve silah alımını da ABD`den gerçekleştirmeye devam ediyor. Azak Taburu`da özel operasyonlar Komutanlığına dönüştürüldü, zırhlı araçlarla donatıldı ve ABD eğitmenleri tarafından eğitildi. Bu durum diğer NATO üyesi ülkeler tarafından desteklendi.

Devamında ise Komşu Rusya, NATO tarafından Kırım`ı ilhak etmek, Ukranyna`nın Başkenti Kiev`e karşı askeri operasyonlar başlatmakla suçlandığından dolayı; NATO ittifakının 5. maddesinde yer alan „silahlı şiddet kullanımı da dahil olmak üzere, acil, bireysel ve diğer taraflarla anlaşmaya vararak saldırıya uğramış diğer üyeleri desteklemek“ zorunda kalacak. Ukrayna`nın NATO`ya katılması için gereken her şeyi yapmaya hazır bir „Halkın Hizmetkarı“ var. Tabii bu katılım sonunda Rusya ile savaşa girmek de var.


 

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar