KÜBA

Tedaviden Faydalanmak İsteyenler İçin Bilgiler!

KANSER TÜMÖRÜNÜ ENGELLEYEN ASIYI BULAN KÜBA ÜCRETSİZ DE VERİYOR!

Çimavax adını verdikleri aşıyı bulmak için 25 yıl boyunca çalışmalar yapan Küba`lı doktorlar ilacı kullanıma sundular. İlaç 60 yaş öncesi insanlarda, kanser tümörünün ürettiği „epidermal büyüme faktörü“ isimli proteini hedef alarak tümörün büyümesini engelliyor.

Kanser Tümörü aşısı doğrudan Tümöre saldırmıyor. Tümörün ürettiği proteinin hücrelere bölünmesini ve böylece Tümörün yayılmasını önlüyor. Uzmanlar testler ve geliştirilecek çalışmalar olumlu sonuç verirse gelecekte çocuklukta yapılacak olan ilacın önleyici bir aşı olacağını söylüyorlar.

Asi Küba`da bin kişi üzerinde ve Avrupa`da bin kişi üzerinde test edildi. Test sonucunda 60 yaş altındaki insanlarda, aşının ömrü bir yıla kadar uzattığı, var olan Tümörlerin büyümesini engellediği ve metestazı engellediği gözlemlendi. Küba Hükümeti Sağlık Bakanlığı Çimavax isimli aşıyı halka ücretsiz vermeye başladı.

Tedaviden Faydalanmak İsteyenler İçin Bilgiler!

Küba`da tedavi olmak yada hastalıklarınız hakkında ikinci bir fikir edinmek istiyorsanız, yanlış yerlere gitmeyiniz. Sizlere önerimiz:

www.smcsalud.cu

isimli internet sitesine girip oradan bir başvuru yapmanızdır. Bu site „Servicios Medicos de Cuba.“ yani Küba Sağlık Hizmetleri Grubu`dur. Buradan e-posta yolu ile başvurunuzu yapıp yönlendirmeye göre bilgilerinizi gönderiyorsunuz. Doktorlardan oluşan bir komisyon sizin tedavi ihtiyacınıza göre, Küba`da tedavisi varmı,vs. bakıp sizi bilgilendiriyorlar. Göndereceğiniz raporlarınızın İngilizce olması gerekiyor. Siteye bakarken de ya İngilizce yada İspanyolca bilen bir yardımcıya ihtiyacınız olacak.


 


 

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar