Ibrahim Gökcek

HALK GRUP YORUM`U YANLIZ BIRAKMAYACAKTIR!

HALK GRUP YORUM`U YANLIZ BIRAKMAYACAKTIR!

İbrahim Gökçek;

1980 İstanbul Doğumlu, Yani 12 Eylül Faşist darbesi ülkemizde Emperyalistlerin emriyle nice canlara kıyarken dünyaya geldi. O daha 5 yasındayken 1985 yılında, doğduğu şehirde İstanbul`da Üniversite öğrencileri, „Biz sesimiz ve müziğimizle de halkımıza ses, zalime korku oluruz“ dediler ve Grup Yorum`u kurdular.

1987 yılından itibaren her yıl bir albüm çıkardılar. Türkiye`de Avrupa`da onlarca büyük konserler verdiler, yüzler, binler`e varan kitle eylemine,sokak gösterilerine, grevlere, fabrika ve üniversite eylemlerine katıldılar.

İbrahim Gökçek, içine doğduğu ülkenin sorunlarından uzak kalmadı. O da katıldı Grup Yorum`un içine. Coşkuyla, gitarını çaldı, halaylara katıldı, marşlara eşlik etti, içimize dokunan sesiyle bizlere seslendi. Berkin Elvan anması, 1 Mayıs`da türkü söylemek gibi „suç“lardan bir çok kez gözaltına alındı,tutuklandı, işkence gördü. „Ben sanatçıyım, Grup Yorum üyesiyim. Bu bir suç değil, onurdur“ deyip dimdik durdu.

Grup Yorum Üyeleri Türküleri Yaşasın, Konser Verebilsinler Diye Açlık Grevinde!

Grup Yorum'un Açlık Grevi Direnişçisi Özgür Tutsak İbrahim Gökçek`in hapishaneden gelen son fotoğrafı onun hala onurla dimdik ayakta olduğunu gösteriyor.

İbrahim Gökçek tam 110 gündür açlık grevinde!

Tanıdınız mı? Bakın resmine!

Hani Coşkuyla Konserlerinde Halaylar Çektiniz, Hep Bir Ağızdan Türkülere, Marşlara Eşlik Ettiniz. Onları Ailenizden Birileri Olarak Gördünüz Ki Öyleler Zaten...İbrahim Gökçek tam 110 gündür açlık grevinde!

GRUP YORUM ÜYELERİ TÜRKÜLERİ YAŞASIN, KONSER VEREBİLSİNLER DİYE AÇLIK GREVİNDE!

GRUP YORUM'UN AÇLIK GREVİ DİRENİŞÇİSİ ÖZGÜR TUTSAK İBRAHİM GÖKÇEK 110 GÜNDÜR AÇLIK GREVİNDE!

Grup Yorum üyeleri İbrahim Gökçek, Ali Aracı, Selma Altun ve İnan Altun „Terör Listesi, Gri Liste“ ye konuldu. Hatta başlarına 300 biner TL para ödülü de konuldu.

Grup Yorum Türkçe, Kürtçe,Lazca,Arapça,Çerkezce dilleri dışında, İspanyolca, İngilizce gibi yabancı dillerde şarkılar söyledi. Solo ve Koro şarkılarla, ülkemizin yerel halk şarkılarının yanı sıra Latin Amerikalı marşlar, Filistin ezgilerine kadar bir çok halkın ezgilerini seslendirdiler. Bu yönüyle doğal bir Uluslararası sahiplenmeye hak kazandılar. Grup Yorum Şarkılarında Anti-Faşist ve Anti-Emperyalist mücadeleyi,hapishane katliamlarını, afetlerin yarattığı yıkımları, emperyalistlerin halklara dayattığı savaşları,ölümleri ve bu yüzden özgür bir dünyanın kurulmasına olan gerekliliği dile getirdiler.

Şimdi tüm bunlardan dolayı konserleri yasaklanıyor,aranıyor,başlarına ödül konuluyor ve hapsediliyorlar. Fakat onlar, nerede olursa olsunlar mücadele etmeye devam ediyorlar. Konser verebilmek için, başlarına konulan ödülün kaldırılması için, yasakların kalkması için,tutsaklıklarının sona erdirilmesi için!

Resme tekrar bakın! İbrahimi konserlerde gördünüz, şimdi bir daha bakın ona! Yukarıda yazılanları bir kez daha okuyun.

HALK İÇİN MÜZİK YAPAN GRUP YORUM HALKTIR! HALK GRUP YORUM`U YANLIZ BIRAKMAYACAKTIR!


 


 


 

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar