SALIH MÜSLIM

KATLİAM VE İŞGALİN ADI BARIŞ PINARI

KATLİAM VE İŞGALİN ADI BARIŞ PINARI

 

Demokratik Birlik Partisi (PYD) sözcüsü Salih Müslimìn açıklaması ise insana „Halk için mi savaşıyorsun?“ sorusunu sorduruyor.

Salih Müslim yaptığı açıklamada: "Sayın Trump 'Para, silah verdik' diyor. Burada kaç Amerikan askeri oldu? Hiç. Biz 11 bin şehit verdik. 11 bin şehit mi yoksa senin verdiğin silahlar, paralar mı? Silahları verdin ama zaten bunları İŞİD 'e karşı savaşta kullanıyoruz.“ dedi.

 

PYD Sözcüsü Salih Müslim, ABD'nin Türkiye ile HSD arasında dolaylı görüşmelerin yaşandığı yönündeki iddialarının doğru olduğunu söyledi ve devam etti „ABD arabuluculuk yaptı. Son anlaşma Amerikalılarla Türkler arasında oldu. Bizim HSD bu anlaşmayı onayladı. Sanki anlaşma bizimkilerle Türkiye arasında oluyor, Amerika da bunun garantisi gibi oldu. Daha önce bu, Menbiç'te de oldu. Görüşmeler, anlaşmalar vs. Amerikalılar her iki tarafla da görüşüyorlardı. Ama bunlar politik anlaşmalardan ziyade askeri anlaşmalardır.Sınır güvenlik mekanizması, Tel Abyad(Gri Spî) ile Şerê Kanî arasındaki anlaşmadır. Bu birkaç haftadır uygulanıyor ve bizimkiler anlaşmaya dair ne gerekiyorsa yaptılar. Bizimkiler tamamen kabul ettiler."

Yani; Basından hepimizin izlediği gibi,

ABD, PYD`ye tirlarla silah ve askeri mühimmat veriyor, „Sen İŞİD`e, Suriye`ye ve Türkiye`ye karşı savaş diyor.

ABD, Türkiye`ye „Sende NATO üyesisin ama ben bu savaşa girmem. Sen gir ama. İŞİD, PYD ve Suriye`ye karşı savaş“ diyor.

ABD, İŞİD`e silah ve askeri mühimmat yardımlarını yeterince yaptı, eğitti, donattı zaten.

Peki, Türkiye ne diyor?

Ülkenin Beka`sı, Güvenli bölge diyor!

PYD ne diyor?

Bağımsız Kürdistan, Güvenli bölge diyor!

ABD ne diyor?

Siz savaşın, ben kazanayım, hem politik, hem ekonomik !

Hala Türkiye, ABD sözünü tutmadı ama Müttefikimiz diyor!

Hala Salih Müslim, ABD yönetimi verdiği sözleri tutmadı ama işbirliğimiz sürüyor diyor. „Biz 11 bin şehit verdik“ diyor.

Türkiye ne kadar can verdi açıklamıyor. Açıklamaz da!

Bu savaşın adı da "Barış Pınarı". Evlatlarımızı danışıklı döğüş, göz göre göre ölüme gönderip adına da "Barış Pınarı" diyorlar.

Neden hala bu iki halk ABD`nin hesapları peşinde savaştırılıyor?

Cevap ortada!

Evlatlarımızın daha fazla öldürülmesini, evlerimizin daha fazla başımıza yıkılmasını istemiyorsak yapacağımız tek şey, halklar olarak el ele vermek ve Emperyalistlerin ve onların işbirlikçilerinin oyunlarına dur demek. Yoksa kendi bataklıklarından çıkmaları için daha çok evladımızın üzerine basıp geçecekler.

 

 

 

 

 

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar