RAMALLAH

SAĞLIK EKİPLERİNİN BİNASINI BASTILAR


İSRAİL ASKERLERİ FİLİSTİNDE SAĞLIK EKİPLERİNİN BİNASINI BASTI

Ağır silahlarla donatılmış onlarca İsrail askerleri, Ramallah`da Sivil Toplum Kuruluş`larından (STK) oluşan Sağlık Komitelerinin (HWC) binasına baskın düzenledi.

İşgal altındaki Batı Şeria`da bulunan Ramallah`da düzenlenen baskında, binaya sabahın erken saatlerinde ana kapılar kırılarak girildi. Binanın içine zehirli gaz bombaları atıldı,binada yaşayan sağlık ekipleri arasında zehirli gazdan dolayı boğulmalar oldu. Daha sonra binanın içine giren İsrail askerleri, binanın içinde bulunan malzemeleri ve mobilyaları tamamen tahrip ettiler.

HWC`nin yaptığı açıklamada İsrail askerlerinin saldırısının uluslararası sağlık kurumlarının korunması anlaşması garantisini, hükümlerini ihlal ettiği bildirildi. Sağlık Komitesi HWC, işgal altında da olsa İsrail askerlerinin yaptığı baskın zulüm ve vahşet, eşyalarının çalınması hırsızlıkdir denildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, „İsrail'in Filistin sivil toplum örgütlerine (STK'lar) karşı yürüttüğü kampanya, İsrailli yerleşimcilerin işgal politikaları ve saldırılarından muzdarip Filistin vatandaşlarına sağlık, insanı yardım ve kalkınma hizmetlerimizi sunmaya devam etmemizi engellemeyecek“ denildi.

Sağlık Çalışma Komiteleri (HCW) Filistin`de Sağlık hizmetleri sağlayan, özellikle nüfusun en fakir ve en değişik kesimlerine hizmet götüren bir sivil toplum kuruluşudur.

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar