Ünüversiteliler

MÜCAHİT GENÇLİK CAV BELLA SÖYLÜYOR

MÜCAHİT GENÇLİK  CAV BELLA SÖYLÜYOR

Mücahit gençlik yayınladıkları Video`da direniş sembolü „Cav Bella“ yi söylüyor. İnsanın akıl sınırlarını zorlayan görüntüde bir grup Ünüversiteli olduğu belirtilen genç otobüste yolculuk yapıyor. Bazılarında namaz takkesi olan gençlerin, ellerindeki telefonlardan şarkı sözlerini okudukları gözlemleniyor.

Video`nun başlığına Cav Bella Mücahit Versiyon olarak başlık koyan Üniversiteli Mücahit gençlik „işte bir sabah namaza durdum, camide camide ça-ca-ca“ diye hep bir ağızdan 2. Paylaşım Savaşında, İtalyan direnişçiler tarafından eşlerine söylenmiş bu şarkıyı bilinmez nereye giderken söylüyorlar. O italyan direnişçiler ki önce İtalya`da Faşist Mussollini`ye sonrada Faşist Alman işgalcilerine karşı mücadele veren cesur ve onurlu direnişçilerdi.

Bir devrim şarkısı olan Bella Ciao şimdiye kadar 23 dilde seslendirildi. Ülkemizde Grup Yorum tarafından seslendirilen Cav Bella şarkısını seslendiren sanatçılar adalet icin bu gün hapishanelerde ve dışarıda hala onurları ve açlıkları ile direniyorlar.

Mücahit gençlik Ankara Ünüversite Komisyonu adı altında „Beni de götür dergahınıza, dayanamam tutsaklığa“ diye bağırıken, kendi acizliklerini bağırıyorlar aslında. Ünüversite gençliğinin içindeki o zulme karşı isyan gücünü, haksızlığa, adaletsizliğe itiraz gücünü yok etmek için bu kez de devrimcilerin şarkılarından medet umuyorlar. Tayyip Erdoğan`ın, Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer düzen politikacılarının hep yaptıkları gibi devrimci değer ve söylemleri ağızlarına alarak, halkı kandırmaya çalışıyorlar. Zavallılıklarının, acizliklerinin, bitmek üzere olduklarının, neye sarılacaklarını şaşırdıklarının göstergesidir bunlar.

Videoyu izlemek isteyenler için:

https://www.youtube.com/watch?v=eU8F-3v6DDw

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar