KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Türkiye`de Eylül ayında 53 kadın öldürüldü. İşlenen cinayetlerin 30`u evlerinde oldu. Cinayetler işlenmeden evvel 40 kadının polise başvurup öldürülme ihtimalinin olduğunu söylemesi ve uzaklaştırma kararı çıkarmış olması, bu cinayetleri devletin işlediği anlamına geliyor.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, kadın cinayetleri için „gerekirse anayasayı değiştiririz“ dedi.

2019-2020 Eğitim yılı başlarken Milli Eğitim Bakanlığı, Toplumsal cinsiyet eşitliğini müfredatdan çıkardı. Eğitim kitaplarında cinsiyet ayrımcılığı yapan, kadını aşağı gören, kadını sadece çocuk doğuran ve ev işi yapan bir birey olarak tanımladı. Çocuklara bu eğitimi verip, anayasayı değiştirince bir getirisi olacak mı?

Diyanet İşleri Başkanlığı 9 yasındaki kız çocuklarının hamile kalabileceğini, 12 yasındaki erkek çocukların evlenebileceğini açıkladı.

Sosyal Doku Vakfı Başkanı, cemaat lideri, sık sık açıklamaları ile basında özellikle yer verilen Nurettin Yıldız, Kadınların 90 km`den fazla araç kullanmalarının dinen yasak olduğunu, 6 yasındaki çocukla evlenilebileceğini, asansörde halvet olabileceğini, battaniye ve yorgandan tahrik olunabileceğini, kadınların kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri gerektiğini tavsiye edip duruyor.

Cumhuriyet Gazetesi muhabiri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na 2000 yılından bu yana kaç kadın ve çocuğun hayatını kaybettiğini sordu.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu soruyu, İçişleri Bakanlığı’na gönderdi. İçişleri Bakanlığı da Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yönlendirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü talebi reddetti. Adalet Bakanı Gül, gerekirse yasayı değiştiririz diyor, sadece anayasa değiştirmekle iş bitecek mi?

Eylül ayı ve her ay işlenen kadın cinayetlerini devlet işlemiştir, işlemeye devam ediyor.

 

 

 

 

 

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar