ISTANBUL

İHRAÇ EDİLEN SAĞLIK EMEKÇİSİ HALK İÇİN SAĞLIK KABINI AÇTI

İHRAÇ EDİLEN SAĞLIK EMEKÇİSİ HALK İÇİN SAĞLIK KABINI AÇTI

Basında, KHK`larla işinden atılan doktor simit satarak geçimini sağlıyor, Mühendis çay ocağında çalışıyor haberlerini gördük. KHK Adaletsizliği ona halka giden yolu gösterdi.Halk da onu yanlız bırakmadı.

KHK`lar la işinden atılan yüzbinlerce emekçinin onurunu koruyan direnişçiler, İstanbul`da Ankara`da,İzmir`de ve çeşitli şehirlerde yapılan Adaletsizliğe karşı direnirken yeni bir örnek İstanbuldan geldi.

İşinden edilen sağlık emekçisi Celal Akgün Halk için Sağlık hizmetleri sunan Özel Ok Meydanı Halk Sağlığı Kabını açtı. Kabının açılması için gerekli malzelerin halk tarafından karşılandığını söyleyen Akgün, binaya kira verdiğini söyledi. Amacının parasız sağlık hizmeti olduğunu belirten Akgün şimdilik kira ve bazı giderler için çok cüzi rakamlar talep ettiğini, olmayanlardan hiç almadığını söyledi. Celal Akgün „Sağlık sorunu olan vatandaşımız, parayı düşünmeden bize gelsin, bizim için önce sağlık“ dedi.

Halk İçin Sağlık Kabını, Pansuman, Serum takma, iğne yapma, dikiş atma,sonda uygulamaları, kan alma, tansiyon gibi hizmetlerle birlikte, aynı zamanda evlere de hizmet veriyor.

KHK ile işinden edilen yüzbinlerce işçiden birisi olan Celal Akgün bir sağlık emekçisi. 15 yıl boyunca Türkiye`nin çeşitli şehirlerinde „Sağlık Memuru“ Toplum Sağlığı Teknisyeni olarak çalıştı. 2017 tarihinde KHK`larla işinden atıldıktan sonra, 28 Eylül 2018 tarihinde „Halkın Sağlıkçısı“ olmak „Suçu“ndan gözaltına alınıp 9 ay hapis yattı.

Ok meydanı Halk Sağlık Kabını halka ücretsiz hizmet verebilmesi için sizin yardımlarınızı bekliyor. Sağlık merkezine ulaşabilmeniz için bilgiler:

 

OKMEYDANI HALK SAĞLIK KABINI

Mahmut Şevket paşa mah. Camözü sk.No:11/A

Okmeydanı Şişli / İstanbul

 

Telefon: 0090 539 916 56 24

okmeydanihalksağlikkabini@gmail.com

Twitter: okmeydanihalksağlik

Instagram: okmeydanisaglik

 

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar