Türkiye

HER KOŞULDE DEVLET HAKLI


DEVLET SALDIRISI BİTMİYOR FAKAT HER KOŞULDE DEVLET HAKLI

Ümit Çimen, Songül Çimen anne ve oğul. Èmit Çimen Yürüyüş Dergisi çalışanı. Dergiye yapılan baskın sonucu hapsedildi. Anne Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Sarıyer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi (Armutlu) Şubesi Cemevi yöneticisi. Şimdi hapiste. „Suçu“, hapiste olan oğlunu ziyaret etmek. 10 Ekimde oğlunu ziyaret etti ve devlet „Gizli tanık senin oğluna bilgi getirdiğini söyledi“ deyip hapse attı.

Emel Yeşilırmak ve Ebru Yeşilırmak iki kardeş. Emel Yeşilırmak bir sanatçı. Grup Yorum üyesi. Ebru Yeşilırmak bir gazeteci. Yürüyüş dergisi muhabiri. Emel Yeşilırmak hapishanede. Yaptığı sanat, söylediği türküler, çaldığı müzik devlet tarafından yasa dışı sayılıyor.

Ebru Yeşilırmak gazeteciliğinden dolayı 27 Haziran 2016`da İstanbul`da araç içinde seyir halindeyken polisin açtığı ateş sonucu belinden yaralandı. Yetmedi tutuklandı.

Ebru Yeşilırmak ve Ümit Çimen nişanlılar. 17 Temmuz 2019`da Ebru Yeşilırmak tahliye oldu. 4 aydır Silivri 9 No`lu Kapalı Hapishanesi`nde tutuklu olan nişanlısı Ümit Çimen`in görüşüne gidiyor ama görüş gerçekleşmiyor. Gerekçe „Güvenlik“!

Aynı hapishanenin kadınlar bölümünde yatan kızkardeşi Emel Yeşilmak`ı görmesinde bir „Güvenlik“ sorunu olmayan Ebru Yeşilırmak`ın nişanlısını görmesinde nasıl bir sorun olduğunu anlayamaması üzerine, Savcılığın cevabı „Emniyet izin vermiyorsa, ben hiç vermem“ oldu.

Gözaltı,tutuklama, bilinçli olarak katletmeye yönelik vurma,şimdi de tecrit ve görüş yasakları devletin hukukunun ne kadar demokratik olduğunu gösteriyor.

Her türlü saldırıyı yapabilen devlet, kendini her koşulda haklı gösterebilme mekanizmalarını elinde tutabiliyorsa o devlet ne bir hukuk devletidir ne de demokratik bir devlettir.

 

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

FAS

ULUSAL İNSAN HAKLARI KONSEYİNE GÖRE SİYASİ MAHKUM YOK!

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar