FILISTIN

FILISTIN TUTSAK ÖRGÜTÜ LIDERI KHALID JARRAR TUTUKLANDI

İŞGALCİ SİYONİST İSRAİL REJİMİ FİLİSTİN DİRENİŞÇİLERİNİ TUTUKLADI

Tutuklanan Filistinli direnişçilier arasında Tutsaklar Örgütü Addameer`in Başkan Yardımcısı Khalida Jarrar `da var.

31 Ekim Perşembe günü İsrail işgal güçleri, Ramallah`da sabahın erken saatlerinde direnişçilere karşı saldırı başlattı. FHKC Filistin Halk Kurtuluş Cephesi liderlerinin evlerine yapılan baskınlarda, Filistinli liderlerden El Bireh şehrinde yazar ve eski tutsak Ali Jaradat, Umm Safa köyünden Ammar Subuh, Kafr na ma köyünden Abdo, Beytüllahim'in kuzeyinde Aida, Fadi Abu Sorour, Fadi Humeidan ve Araz Akram, El-Wa ra mülteci kampı ve Nablus'un güneyindeki Kafr Qalıl'den Ahmed Ali Sabri, samer El-arbed ve Velid Hanaca'yı tutukladı.

Tutsaklar Örgütü Addameer Başkan Yardımcısı Khalida Jarrar ile FHKC liderlerinden olan Ali Jaradat bilinmeyen bir yere götürüldüler.

Khalida Jarrar`ın diğer gözaltına alınanlar gibi bu ilk tutsaklığı değil. 2015`de tutuklanmış idari gözaltı ile serbest bırakılmıştı, 13 ay sonra, 2017`de 15 aylık ceza almıştı. Serbest bırakılalı 8 ay olmuştu. Khalida Jarrar, Filistin Yaşama Konseyi Üyesi, Mahkumlar Komitesi Başkanı, Addameer Tutsaklar Örgütü Başkan Yardımcısı ve İsrail Liderinin Uluslararası Ceza Mahkemesinde savaş suçlusu olarak yargılanması için şikayette bulunan Filistin Komisyonu üyesi. Yine Uluslararası Mahkemeye İsrail`in Gazze`ye yaptığı saldırıları, Filistinlilere ait arazilere el konulmalara, yerleşim yerlerinin İsrail`lilerin inşaasına, kitlesel tutuklamalara ve hapsedilmelere karşı şikayette bulundu.

İsrail`in işgale karşı direnişi kirabilmek için ağır baskı, hapis ve hatta cinayet yoluyla haklarını savunmak isteyenleri susturma stratejisi, Naziler ve askeri diktatörlüklerde kullanılan aynı stratejidir. Tutuklanan Filistinli liderler, sadece askeri işgale direnmek ve halkının özgürlüğü için savaşmak için hapsedilirler. İsrail`in, 2019 Şubat ayında serbest bırakılan Khalida Jarra gibi, Filistinli liderleri yıllarca düzenli olarak tutuklayıp hapsettiği biliniyor.

İsrail askeri işgaline karşı insan hakları aktivistlerinin yaptığı direniş, Siyonistler Naziler ve askeri diktatörlükler tarafından “terörizm” olarak tanımlanıyor.

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar