İSVİÇRE

İSVİÇRE`DE DEPREM

İSVİÇRE`DE DEPREM

Schaffhausen`in 50 Km Kuzeyinde deprem meydana geldi

Almanya`nın Albstadt şehrinde meydana gelen deprem İsviçre`nin Schaffhausen ve yakın bölgelerinde de hissedildi. Pazartesi gecesi meydana gelen depremin merkez üssü Güney Almanya`nın Albstadt şehrinde 3,9 şiddetinde oldu. ETH Zürich İsviçre Sismoloji Araştırma Servisi (SED) açıklamalarına göre deprem gece saat 2`de Schwäbischen Alb bölgesinin 6,6 kilometrelik derinlikte bir alanına yayıldı.

Herhangi bir can kaybı yada hasar bilgisi gelmedi. Almanya`nın Tuttlingen polisi`ne vatandaşlar tarafından sayısız bildirim gelmesi üzerine Twitterden açıklama yapan polis yetkilileri, depremde zarar gören vatandaşların polise bildirmeleri gerektiği, Eylül ayı içerisinde aynı bölgede bir dizi küçük depremin olduğu bilgisini paylaştı.

İsviçre`nin Schaffhausen şehrinin 50 km kuzeydoğusunda olan Alman şehrinde yaşanan deprem İsviçre`de başta Schaffhausen olmak üzere çevre bölgelerde de hissedildi.

İsviçre`de Çoğu deprem fark edilmez

İsviçre'de, genellikle küçük depremler olur. İsviçre`de biryıl içinde, İsviçre Sismoloji Araştırmaları Servisi açıklamalarına göre (SED) 1200 yer sarsıntısı meydana geliyor. Vatandaşlar, bu yer sarsıntılarının ancak yılda yaklaşık 2.5 kadarını hissediyor.

İsviçre'de deprem riski Avrupa ortalamasında. İsviçre`de yada Avrupa`da 7 büyüklüğüne kadar depremler mümkün, ancak İtalya veya Türkiye gibi son derece savunmasız bölgelere göre daha az sıklıkta görülür ve hissedilir.

İsviçre Federal çevre Dairesi'ne göre, İsviçre`de 13. yüzyıldan beri, on iki belgelenmiş büyük hasarlar olan deprem meydana geldi. Bunların arasında en büyüykleri olarak, 1964 yılında Obwalden kantonunda 5,3 büyüklüğünde sıra depremler , 1946 yılında Siders`de 5,8 büyüklüğündeki deprem ve 1356 yılında Basel`de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem vardır.

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar