TÜRKIYE

MAHİR KILIÇ SIVI ALIMINI KESTİ

MAHİR KILIÇ SIVI ALIMINI KESTİ

Bu gün (29 Kasım 2019) açlık grevinin 100. cü günü dolan direnişçi Mahir Kılıç sıvı alımını kesti. Basın Adası.org sitesi muhabirine konuşan Mahir Kılıç „Sokakta direniyorum. Görüyorlar, duyuyorlar ama görmüyorlar duymuyorlar“ dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediyesinden haksız ve Hukuksuz bir şekilde 12 yıllık çalışma hayatından sonra işten atılan Mahir Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ankara CHP Genel Merkezi önünde iki ayrı defa açlık grevi şeklinde direniş eylemleri yaptı. Her iki eylemde de CHP yönetimi tarafından işine geri alınacağı vaadiyle eylemine son verdirilen Mahir Kılıç`a, verilen sözler tutulmadı. İzmir CHP Genel Merkez binası önünde eylem yaparken Canan Kaftancıoğlu`nun namusu ve şerefi üzerine ise geri alınacağına dair söz vermesinin ardından hala işine geri dönemeyen Mahir Kılıç eylemini İstanbul CHP il binası önünde „Sözünü tut“ başlığı ile açlık grevi yaparak sürdürüyor.

Bu sabah saat 11 itibarı ile sıvı almayı bırakan Mahir Kılıç, „Tükendim, ölmemi istiyorlar, işlerini kolaylaştıracağım. İstanbul`da kalmak istemiyorum, çocuklarımın yanına gitmek istiyorum. Ya işimi verirler yada bu işi uzatmasınlar. Gün be gün öldüreceklerine bir an evvel bu iş bitsin“ dedi. Mahir Kılıç evli ve 2 çocuk babası.

KHK`lar için meclise soru önergesi verdiğini söyleyen, varolmasını sağladığı hükümete eleştiriler yağdıran CHP, Mahir Kılıç`ı neden ise geri almıyor? İstanbul il binası önünde, binaya her girip çıktıklarında gördükleri bu insana karşı nasıl duyarsız kalabiliyor? Görmezden geldikleri Mahir Kılıç kapılarının önünde soğuk ve açlıktan gün be gün erirken kime insanlık ve adalet dersi veriyor?

Haberi paylaş

Benzer İçerikler

Popüler Haberler

IRAK

AMERİKA`NIN BARIŞ VE DEMOKRASİ GÖTÜRDÜĞÜ IRAK KAYNIYOR

KADIN CINAYETLERI

EYLÜL AYINDA DEVLET 53 KADINI ÖLDÜRTDU

Diğer Başlıklar